zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Klatka Faradaya na klucze i karty

Aktywne filtry

W dzisiejszych czasach, gdy technologia jest powszechnie obecna w naszym życiu, ochrona naszych danych osobowych i informacji stała się priorytetem. Wraz z rozwojem elektronicznych systemów zabezpieczeń, takich jak inteligentne zamki i klucze samochodowe, pojawiły się także nowe zagrożenia, związane z kradzieżą danych poprzez sklonowanie lub włamanie się do tych urządzeń. Jednym z rozwiązań, które zapewniają wysoki poziom ochrony, jest klatka Faradaya na klucze.
Klatka Faradaya, nazwana na cześć naukowca Michaela Faradaya, to specjalna osłona wykonana z materiałów przewodzących prąd elektryczny. Jej zadaniem jest blokowanie wszelkiego rodzaju fal elektromagnetycznych, w tym fal radiowych, które mogą być używane do komunikacji między kluczem a pojazdem lub innym urządzeniem elektronicznym.
W przypadku kluczy samochodowych, klatka Faradaya na klucze działa jak tarcza, uniemożliwiając komunikację między kluczem a samochodem, gdy klucz znajduje się wewnątrz klatki. To oznacza, że potencjalny złodziej nie będzie w stanie przechwycić sygnału z klucza, co uniemożliwi mu sklonowanie klucza lub włamanie się do pojazdu.
Klatka Faradaya na klucze może być również stosowana w innych sytuacjach, na przykład w przypadku kart zbliżeniowych, które są powszechnie używane do dostępu do budynków lub innych zabezpieczonych obszarów. Kiedy karta jest umieszczona w klatce Faradaya, sygnał radiowy emitowany przez kartę jest blokowany, co chroni dane przechowywane na karcie przed nieuprawnionym odczytem.
Jedną z popularnych form klatek Faradaya na klucze jest specjalna torba wykonana z materiałów przewodzących, która ma na celu pomieścić klucze samochodowe lub karty zbliżeniowe. Te torby są zazwyczaj lekkie, przenośne i łatwe do użytkowania. Wystarczy umieścić klucz lub kartę wewnątrz torby i zamknąć ją, aby osłonić urządzenie od niepożądanych fal elektromagnetycznych.